Jsou otázky, na které se nás zákazníci opakovaně ptají. Třeba máte podobný dotaz i vy? Proto jsme tyto často kladené otázky přehledně sepsali níže na této stránce. Odpověď se ukáže po kliknutí na konkrétní dotaz.


Není tady odpověď, kterou hledáte? Možná se zrovna obdobný dotaz řeší na partnerském fóru MyPower.cz


Na skladě máme připravenou většinu produktů k odeslání. Avšak jsou případy, kdy je nezbytné pár dní až týdnů na objednávku počkat. To se týká především AkuSetů a AkuBoxů které pro vás vlastnoručně sestavujeme.


U objednávek s velkým množstvím produktů je možné, že je třeba počkat na doskladnění. Vše se ale dozvíte emailem nebo telefonicky, buď na základě vaší objednávky nebo pokud nás kontaktujete na energy@mivvy.cz.


ℹ️ Více informací o nákupu se dozvíte také na stránce Jak nakupovat.

Platba bankovním převodem – na fakturu, je u nás nejpoužívanější platební metodou. Když ji zvolíte, začneme okamžitě po přijetí vaší objednávky na ní pracovat. Nic nám neplatíte, než budeme mít vše pro vás připraveno. Teprve ve chvíli, kdy je kompletní objednávka připravena k odeslání, vám pošleme zálohovou fakturu.


ℹ️ Další info o možnostech platby zjistíte na stránce Doprava a platba.

Nad limit 50000 Kč platbu na dobírku nenabízíme. Je to z důvodu vysokých poplatků přepravních společností při takto velkých částkách. Tím by se vám cena poštovného výrazně prodražila. Nebojte se, ani při platbě na fakturu, kterou vám doporučíme jako alternativu dobírky, neplatíte nic dopředu. Respektive zálohovou fakturu obdržíte až ve chvíli, kdy máme vaši objednávku kompletně připravenou k odeslání.

Stručně řečeno: ano a ano. Každý lithiový článek, na který v našem e-shopu narazíte, je zbrusu nový. Od výrobce – rovnou k vám. K tomu není co dodat. Kvalitu baterií od nás garantuje jednak samotný výrobce. Naši dodavatelé (CATL, REPTCALB a další) jsou lídři v oboru a jejich produkty odebírají společnosti jako Volkswagen, Apple, Tesla, aj. Vždy se jedná o baterie “Grade A” nebo “Grade B”, tedy nejvyšší možné označení kvality. Za další jsou to diagnostické testy a kontroly kvality, které provádíme sami.

Všechno naše zboží podléhá zákonem stanovené záruční lhůtě 24 měsíců. Avšak pamatujte, že běžným používáním baterií se postupně snižuje její životnost, tzv. cyklický pokles. Na ten se samozřejmě záruka nevztahuje. Když novou baterii použijete, že třeba po roce nemá životnost nové baterie. To dá rozum. :)

Berte, prosím, na vědomí, že konkrétně u lithiových článků může být ochranný obal odlišný od fotografie produktu. Obal chrání před poškozením článku, proto jsou drobné oděrky na něm možné. Stejně tak barva obalu může být odlišná.


Každopádně tyto kosmetické vady nemají žádný vliv na funkčnost a bezpečnost článku, proto nejsou důvodem k uznání reklamace. Samozřejmě máte právo uplatnit reklamaci, pakliže by došlo k chybě v zaslané objednávce a vy tak nedopatřením dostali jiné zboží. Stejně tak u poškozeného zboží.


ℹ️ Přečtěte si tady více o reklamacích.

Zaměřujeme se na lithiové baterie, protože v jejich technologii dochází k úžasnému vývoji. Lithiové baterie jsme si oblíbili pro jejich vysokou energetickou účinnost a zároveň jejich významně nižší hmotnost než mají baterie olověné.


Baterie typu LiFePO4 mají výhody ve vyšší odolnosti, životnosti i bezpečnosti provozu. Například mají také větší rozsah pracovních teplot. Naproti tomu patří mezi benefity Li-Ion baterií vyšší energetická hustota a nižší hmotnost. V číslech je vidět rozdíl na první pohled například u napětí, kdy akumulátor Li-Ion má 3,7 V a LiFePO4 má 3,2 V.

Chystáte-li se sestavit vlastní akumulátor z jednotlivých lithiových článků, tak budete potřebovat příslušenství k propojení. Vyberte si vhodný počet a typ propojek, příp. i podložek. Toto příslušenství není v ceně článků, protože jeho výběr je individuální.

U pojmů BMS a balancér dochází mezi zákazníky často k záměně. Pravděpodobně proto, že některé BMS mohou – podle konkrétního typu – v sobě obsahovat také balancér. Avšak balancér není BMS.


Aktivní balancéry zajišťují pouze vyrovnání energie v sestavě baterií. BMS je systém pro management baterií, takže podávají informace o stavu baterie, kontroluje a upravuje její funkce a chrání např. před přepětím, podbíjením, při zkratu, apod.

Při prvním – inicializačním nabíjení – se nabíjí baterie proudem nanejvýš 1C na napěťovou úroveň korespondující se specifikací konkrétní baterie. Inicializace je nutná provést u všech článků potřebných k sestavení akumulátoru. Ty následně mezi sebou, v paralelním zapojení, vybalancováváme po dobu 24 hodin.


Cca 5 prvních cyklů zabraňte prudkému vybití baterie na minimální kapacitu, stejně tak rychlonabíjení. Tímto přispíváte k dlouhé cyklické životnosti baterií. Tu u baterií prodloužíte také při dodržování provozního napětí, které doporučujeme v rozsahu 3,15 V až 3,45 V.

Aktuálně služby repase baterií neposkytujeme.

Životnost LiFePO4 baterií může obecně dosáhnout přes 4000 cyklů. Při správném používání lze tedy očekávat, že i při každodenním nabíjení a vybíjení vydrží minimálně 10 let (4000/365=10,96 let).

Tady záleží na velikosti, kapacitě a nabíjecí síle. Příkladem může být 48V baterie o kapacitě 100Ah, ke které máte 20A nabíječku. 100/20=5 hodin nabíjení.

On-grid - síťový (dodává do sítě), Off-grid - ostrovní (nedodává do sítě). Hybridní měnič dodává do sítě a pracuje v ostrovním režimu. Pokud se setkáte s pojmem kombinovaný měnič, pak se jedná o spojení měniče a MPPT nebo PVN regulátoru.

Jde o zkratku z anglického “maximum power point tracking”, tedy systém optimalizace maximálního výkonuMPPT regulátor má za úkol nepřetržitě detekovat napětí a proud FV panelů za účelem nejefektivnějšího nabíjení baterií.


Funkce MPPT regulátoru nabíjení je obdobná jako funkce řadicí páky u převodovky automobilu. Když je převodovka zařazena na nevhodný převodový stupeň, automobilu se nedostává maximálního výkonu.

Tato zkratka znamená ethylen-tetrafluorethylen, což je polymer využívaný k výrobě kvalitních polo-flexibilních solárních panelů. Benefity ETFE jsou především jeho vysoká odolnost vůči korozi, extrémní odolnost a trvanlivost v širokém rozsahu teplot. Což u laciných FV panelů z PET polymeru očekávat nemůžete.