Trakční baterie AGM, LA-12V12Ah

Vyspělá technologie AGM (Absorbent Glass Mat) je bezpečná a odolná proti vytečení, dokonce i při poškození baterie. AGM nabízí třikrát větší odolnost ve srovnání s konvenčními bateriemi. Systém olovo-kyselina (Lead-Acid) zajišťuje vysokou cyklickou stabilitu. Technologie AGM funguje tak, že je elektrolyt absorbován materiálem ze skleněných vláken, který je mezi olověnými deskami. Takovéto baterie jsou pak odolné vůči vibracím, nebo třeba při umístění v náklonu až 90°. Baterie nevyžaduje dolévání tekutin a je tak zcela bezúdržbová. 

Olověná AGM baterie s kapacitou 12Ah

Tyto baterie mají své využití tam, kde potřebujete spolehlivý zdroj energie s vysokým výkonem. Například v projektech jako rekreační ubytování, karavany, jachty a lodě. Baterie AGM jsou ideální pro cyklickou zátěž (nabíjení a vybíjení). Nejedná se o baterii startovací. Její cyklická životnost při 50% vybití je cca 500 cyklů. Životnost baterie při provozu s trvalým dobíjením (floating life) je designovaná na 5 let. Navržená kapacita baterie je 12Ah v případě 20 hodinového vybíjení při napětí 10,5V (25°C). Baterie zvládá pracovat při teplotách od -15 do 50°C (rozsah při vybíjení). Během skladování dochází k malé míře samovybíjení, takže si např. po 3 měsících zachová 91% své kapacity.

Akumulátor: AMG mivvyENERGY

Naše akumulátory, jako je i tato AGM baterie, splňují veškeré nároky na bezpečné používání. Baterii tvoří kvalitní a odolné materiály, které minimalizují možnost zkratu, koroze elektrod, sulfatace či rozptylu tepla. Tato baterie dokáže spolehlivě poskytovat energii pro většinu běžných spotřebičů. Schopnost hlubokého vybití baterie je optimální při řešení potíží s výpadky proudu. AGM baterii totiž můžete použít v kombinaci se záložním zdrojem – zařízením UPS, kdy je baterie pod trvalým napájením a při výpadku proudu začne automaticky fungovat jako náhrada elektřiny ze sítě.


Datasheet baterie LA 12V 12Ah

Váš prohlížeč nepodporuje čtení PDF? Stáhnout datasheet baterie.

5 dalších produktů ve stejné kategorii: