Trakční baterie, GEL-12V20Ah

Mezi nejvýznamnější výhody této gelové baterie patří její bezúdržbovost po celou dobu používání. Vyniká dlouhou životností, nízkou mírou samovybíjení a vysokou odolností při hlubokém vybíjení (deep cycle). Jde o trakční akumulátor v hermeticky uzavřeném pouzdře z ABS a vnitřní konstrukcí na základě pokročilé technologie, kdy je elektrolyt vázán na křemičitý gel. Proto lze baterii používat beze strachu z úniku elektrolytu.

Olověná gelová baterie s kapacitou 20Ah

Své využití tato baterie najde jako zdroj energie pro pravidelné napájení spotřebičů, tedy opakované cyklování nabití-vybití. Nejedná se o baterii startovací. Její cyklická životnost při 50% vybití je cca 500 cyklů. Životnost baterie při provozu s trvalým dobíjením (floating life) je designovaná na 5 let. Navržená kapacita baterie je 20Ah v případě 20 hodinového vybíjení při napětí 10,5V (25°C). Baterie zvládá pracovat při teplotách od -15 do 50°C (rozsah při vybíjení). Během skladování dochází k malé míře samovybíjení, takže si např. po 3 měsících zachová 91% své kapacity.

gelove baterie

Akumulátor: GEL mivvyENERGY

Naše akumulátory, jako je i tato gelová baterie, splňují veškeré nároky na bezpečné používání. Baterii tvoří kvalitní a odolné materiály, které minimalizují možnost zkratu, koroze elektrod, sulfatace či rozptylu tepla. Tato baterie dokáže spolehlivě poskytovat energii pro většinu běžných spotřebičů. Schopnost hlubokého vybití baterie je optimální při řešení potíží s výpadky proudu. Gelovou baterii totiž můžete použít v kombinaci se záložním zdrojem – zařízením UPS, kdy je baterie pod trvalým napájením a při výpadku proudu začne automaticky fungovat jako náhrada elektřiny ze sítě.


Záložní zdroj UPS a gelová baterie


Datasheet baterie GEL 12V 20Ah

Váš prohlížeč nepodporuje čtení PDF? Stáhnout datasheet pro gelové baterie.

7 dalších produktů ve stejné kategorii: